JESTEŚ WŁAŚCICIELEM PSA? PAMIĘTAJ O SWOICH OBOWIĄZKACH!

W związku z rosnącą liczbą zgłoszeń dot. zwierząt, które uciekły od właścicieli pragniemy zwrócić uwagę, iż przed dokonaniem zgłoszenia w sprawie błąkającego się psa należy najpierw ocenić czy pies nie pochodzi z najbliższego sąsiedztwa. Większość podejmowanych interwencji dotyczy zwierząt niedopilnowanych przez właściciela.

 

Zdarzają się przypadki, że właściciele czworonogów pozwalają zwierzęciu biegać samowolnie. Przypominamy o odpowiedzialności za swojego pupila! Każdy właściciel psa musi wiedzieć, że obowiązek odpowiedniego pilnowania czworonoga nakłada na niego ustawa o ochronie zwierząt oraz ustawa Kodeks Wykroczeń. Pies nie może biegać w miejscach ogólnodostępnych bez odpowiedniego nadzoru.

 

Apelujemy więc do mieszkańców o odpowiednie pilnowanie posiadanych czworonogów! Wszyscy właściciele psów proszeni są do trzymania ich na swojej posesji. Nieruchomość musi być ogrodzona w sposób uniemożliwiający jej opuszczenie przez psa i wykluczający dostęp osób trzecich. Każdy właściciel winien posiadać również ważne zaświadczenie o szczepieniu psa przeciw wściekliźnie.

 

Należy pamiętać, iż wyłapane zwierzę, w przypadku gdy właściciel się nie odnajdzie, w ostateczności trafia do schroniska.