Gmina Wręczyca Wielka zakupiła sprzęt do walki z epidemią

W tym tygodniu Wójt Gminy Tomasz Osiński przekazał jednostkom OSP z naszej gminy zakupiony przez samorząd sprzęt służący do dezynfekcji. Sprzęt został Jednostka OSP w Kalei otrzymała podobny sprzęt od Starostwa Powiatowego w Kłobucku za co serdecznie dziękujemy Staroście Henrykowi Kiepurze oraz Wicestaroście Zdzisławie Kall.

Za pomocą przekazanego sprzętu jednostki OSP będą mogły podejmować działania interwencyjne na terenie naszej gminy, związane z akcją zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Obecnie mamy aż 16 jednostek przygotowanych do akcji dezynfekujących na terenie naszej gminy. Akcja ruszyła w tym tygodniu. Dezynfekcja miejsc użyteczności publicznej jest dostosowywana do obecnie panującej sytuacji epidemicznej, która wciąż się zmienia.

W razie potrzeby zakupiony sprzęt umożliwi strażakom szybkie, bezpieczne i skuteczne działania interwencyjne wraz z możliwością przeprowadzenia dezynfekcji powierzchni, w tym m.in. pomieszczeń, przestrzeni użyteczności publicznej, wnętrz pojazdów i innych przedmiotów i obiektów.

Po ustaniu epidemii, sprzęty te strażacy wykorzystać będą mogli do gaszenia pożarów w miejscach trudno dostępnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym okresie izolacji służą pomocą innym w różnej formie i włączają się w akcje zwalczania rozprzestrzeniania się wirusa.