Informacja Ośrodka Wsparcia Cudzoziemców w Katowicach

Zachęcamy do korzystania z pomocy oferowanej przez Ośrodek Wsparcia Cudzoziemców w Katowicach. W ramach działalności ośrodka udzielana jest zamieszkałych w nieodpłatna pomoc dla cudzoziemców województwie śląskim. Celem ośrodka jest wsparcie cudzoziemców w rozwiązywaniu problemów administracyjnych i prawnych, związanych z legalizacją pobytu i prawem pracy.

Biuro ośrodka znajduje się w Katowicach na ulicy Reymonta 22, ale realizuje swoje działania w całym województwie. W ramach swojej działalności ośrodek oferuje cudzoziemcom bezpłatną pomoc prawnika, tłumacza i psychologa oraz organizuje szkolenia, które ułatwią przystosowanie się i integrację cudzoziemców w Polsce. Ponadto ośrodek zapewnia wsparcie zagranicznych studentów poprzez opiekę mentora.

Więcej informacji o Ośrodku Wsparcia Cudzoziemców znajdą Państwo na stronie internetowej: Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniewww.owc.org.pl

W przypadku pytań prosimy o kontakt z koordynatorem projektu - nr telefonu: lub e- +48 32 630 45 99 mail: owc(at)klaster.org.pl.