Koncert "Muzyka w Świątyniach"

„Muzyka w Świątyniach”, pod takim tytułem odbył się wczoraj w Kościele św. Mikołaja w Truskolasach koncert Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum, pod kierunkiem Janusza Siadlaka, pod patronatem honorowym Wójta Gminy Wręczyca Wielka Tomasza Osińskiego.

 

Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod kierunkiem Janusza Siadlaka zaprezentował repertuar polskich i zagranicznych artystów. Koncert przeplatany był wykładem dr. Juliusza Sętowskiego, co spowodowało przeniesienie odbiorców w świat namacalnej historii we wnętrza niezwykłych świątyń.

Specjalnie zaprojektowane oświetlenie wydobyło warte uwagi detale architektury i stworzyło dla publiczności wyjątkowe otoczenie, które dzięki wykładowi dr Sętowskiego pozwoliło na nowo spojrzeć na wiekowy zabytek jakim jest kościół.

 

Dwukrotne bisy udowodniły, że „Muzyka w Świątyniach” to wyjątkowa, mistyczna podróż w czasie, odbywająca się przy kojących dźwiękach sakralnej muzyki chóralnej.

Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum to zespół, który postał jako połączenie wielkiej pasji do muzyki, zaangażowania oraz wielkiej wrażliwości muzycznej. Zespół pojawia się na scenie w pełnym składzie, w mniejszych ansamblach, jak i solowo, prezentując kunszt wokalny. W efekcie każdy koncert „Collegium Cantorum” jest wyjątkowym wydarzeniem i prawdziwym świętem muzyki chóralnej.