Otwarcie boiska w Truskolasach

Nowe boisko przy szkole w Truskolasach zostało oficjalnie otwarte 18 września w sobotę.

Po godzinie 13.00 rozpoczął się brefing prasowy z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego, Wójta Gminy Tomasza Osińskiego oraz Jakuba Błaszczykowskiego.

Oficjalne otwarcie boiska rozpoczęło się przed godziną 17.00. Przecięcia wstęgi otwierającej boisko sportowe dokonali: Wójt Gminy Wręczyca Wielka Tomasz Osiński, Przewodniczący Rady Gminy Wręczyca Wielka Marek Prubant, Dyrektor Szkoły w Truskolasach Justyna Strzelczyk, Jakub Błaszczykowski oraz Jerzy Brzęczek. Były przemówienia i podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w budowę boiska.

Pierwsze strzały do bramki na nowym boisku oddali: Wójt Tomasz Osiński, Przewodniczący Rady Gminy Marek Prubant, Jerzy Brzęczek oraz uczeń klasy III a szkoły w Truskolasach Hubert Błaszczykowski. Następnie został rozegrany pierwszy mecz. Zagrała Drużyna Kuby Błaszczykowskiego z Drużyną Wójta Gminy Wręczyca Wielka Tomasza Osińskiego. Mecz zakończył się remisem 4:4.

Poprzedził go występ dziecięco – młodzieżowa orkiestry dętej GOK we Wręczycy Wielkiej oraz występ mażoretek. Po meczu na placu OSP rozpoczął się festyn. Artystyczny program zaprezentowały dzieci ze szkoły w Truskolasach, zaproszone zespoły muzyczne oraz rodzice.

Galeria z wydarzenia znajduje się na naszym FB Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniehttps://www.facebook.com/media/set/?vanity=wreczycawielkaoficjalnie&set=a.393630368840024