SYTUACJA EPIDEMICZNA WE WRĘCZYCY WIELKIEJ

Informacja

Sytuację w Gminie Wręczyca Wielka na ten moment można określić jako spokojną. W chwili obecnej brak jest potwierdzonych przypadków koronawirusa na terenie gminy Wręczyca Wielka.

Szeroko pojęte działania mają na celu ograniczyć zasięg epidemii i wypracować działania pozwalające opanować zaistniałą sytuację. Wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w powyższe działania serdecznie dziękuje. Wyraźnie widać, że coraz dotkliwsza będzie się stawała sytuacja finansowa wszystkich szczebli, w tym prywatnych przedsiębiorców i ich pracowników.

Drodzy Przedsiębiorcy, gmina oczekuje na rozwiązania rządowe. Na ten moment nie jesteśmy w stanie określić w jakiej sytuacji będziemy znajdować się w najbliższej przyszłości. Obecnie skupiamy się na profilaktyce i dostosowaniu jej wymogów (stawianych przez rząd i Urząd Marszałkowski) w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniają się koronawirusa.

Apeluję do Państwa, proszę nie lekceważyć zagrożenia, nadal jak najbardziej przestrzegać w szczególności zasad izolacji, zmniejszenia wszelkich kontaktów i higieny, jako najważniejszych działań w powstrzymywaniu rozwoju epidemii. Przestrzegajcie wszystkich zaleceń służb sanitarnych. W miarę możliwości pozostańcie w domach i dbajcie o siebie. Prośby te kieruję zwłaszcza do seniorów, którzy są najbardziej narażeni.

Uczniowie! Apeluję do Was, by wykorzystać ten czas na naukę w domu. To nie są ferie. Resort edukacji przygotował dla Was specjalny poradnik, gdzie możecie sięgnąć, by uczyć się zdalnie. W internecie, znajdziecie wiele stron edukacyjnych m.in.: www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna

Drodzy Mieszkańcy, prosimy o niekorzystanie z palców zabaw, siłowni i innych obiektów rekreacyjno – sportowych. Przypominamy o konieczności minimalizacji spotkań oraz dezynfekcji rąk po kontakcie z przedmiotami w miejscach publicznych. Przepraszamy za niedogodności.

Przypominam, że wprowadziliśmy znaczące ograniczenia w funkcjonowaniu urzędu. Szczegółowe informacje o zmianach w funkcjonowaniu urzędu oraz wszelkie informacje związane z obecną sytuacją udostępnianie są na stronie internetowej gminy oraz na naszych oficjalnych mediach społecznościowych.

Wójt Gminy

Tomasz Osiński