50 lecie pożycia małżeńskiego

Złote gody. Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowały pary z naszej gminy.

Każda rocznica ślubu to uroczystość pełna wzruszeń i wspomnień, jeśli zaś jest to rocznica pięćdziesiąta, to nabiera ona szczególnego znaczenia nie tylko dla samych par małżeńskich, ale także dla całego lokalnego społeczeństwa. 50. rocznicę ślubu uroczyście obchodziło 18 par z naszej gminy. Z tej okazji odbył się uroczysty poczęstunek, nie zabrakło życzeń na kolejne lata i wspólnego toastu.

- Dostojnym Jubilatom życzymy wszelkiej pomyślności na dalsze lata, a także składamy podziękowania za tak piękne przeżycie wspólnej drogi życia i wspaniały przykład dla młodego pokolenia. Składam serdecznie gratulacje, ale proszę również o przyjęcie podziękowań za trud i wysiłek w pielęgnowaniu wyjątkowych wartości, jakimi są małżeństwo i rodzina - mówił Wójt Osiński.

Jubilaci z rąk Wójta Tomasza Osińskiego odebrali medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawane przez Prezydenta RP. Każda z par otrzymała także pamiątkowe listy gratulacyjne oraz kwiaty z rąk Zastępcy Przewodniczącego Rady Gminy Krzysztofa Ocimka, Sekretarz Magdaleny Kasprzak oraz Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Anny Flak.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali: Wacława i Zdzisław Augustynowicz, Wanda i Stanisław Blukacz, Zenobia i Stanisław Brodziak, Halina i Władysław Bojanowscy, Aniela i Edward Chłąd, Wiesława i Jan Dziadosz, Halina i Marian Drewniak, Maria i Antoni Gajewscy, Grażyna i Zbigniew Flak, Jadwiga i Czesław Kempa, Teresa i Józef Kalwik, Krystyna i Tadeusz Karwala, Wiesława i Henryk Kałmuk, Irena i Jan Kulej, Anna i Jan Krok, Wiesława i Feliks Kurzacz,, Wiesława i Waldemar Mandat, Zofia i Henryk Mizera, Irena i Józef Owczarek, Jadwiga i Stanisław Parkitni, Marianna i Władysław Pilarz, Stanisława i Zdzisław Piśniak, Mirosława i Henryk Puchała, Grażyna i Antoni Rokosa, Zofia i Józef Smyła, Bożenna i Józef Sołtysiak, Helena i Eugeniusz Sosnowscy, Helena i Lech Szulc, Barbara i Leszek Wilk, Maria Pala- Wyborska i Roman Wyborski.

Oprawę artystyczną, która zachwyciła uczestników, przygotowali młodzi artyści z Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej. Piękny układ taneczny zaprezentowany został przez nasze Mażoretki. Swym wokalem zachwycili uczestników imprezy Ania Majchrzak i Przemek Kulej. Dziękujemy serdecznie.

Odznaczeni Jubilaci zgodnie stwierdzili, że aby przeżyć ze sobą tyle czasu potrzeba wiele cierpliwości i pokory. Wszystkim parom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.