Koncert muzyki filmowej we Wręczcycy Wielkiej

W sobotę, 27 maja br. w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej odbył się Koncert Muzyki Filmowej. W repertuarze znalazła się muzyka polska i zagraniczna w wykonaniu Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Bartłomieja Pięty. Wystąpili również soliści Agata Widera-Burda, Marcin Jajkiewicz i Michał Kiepura oraz chór Con Amore. Wśród gości znaleźli się m.in. wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Szymon Giżyński, przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Tomaszem Osińskim, Zastępcą Wójta Bogusław Głąb, Sekretarz Magdalena Kasprzak Wicestarosta Powiatu Kłobuckiego Zdzisława Kall, Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Mateusz Wąsiński oraz dyrektorzy szkół z Gminy Wręczyca Wielka.

Podczas koncertu widownia mogła usłyszeć utwory m.in. z filmów ,,Wakacje z duchami", ,,Podróż za jeden uśmiech", ,,Kariera Nikodema Dyzmy", ,, Szczęśliwego Nowego Jorku", ,,Janosik",,,O7 zgłoś się", ,,Grease", ,, Skyfall", ,,Gorączka sobotniej nocy", ,,Gladiator" w brawurowym wykonaniu orkiestry, znakomitych solistów oraz chóru. W magiczny świat kina wprowadził widzów aktor Adam Hutyra prowadzący koncert ,,Tak jak w kinie". Specjalnie przygotowana na potrzeby koncertu prezentacja multimedialna składająca się z fragmentów filmów oraz zdjęć, efekty świetlne, wystawa plakatów filmowych i inne dodatkowe atrakcje podkreśliły charakter wydarzenia i spotkały się z uznaniem zgromadzonej widowni, która nagrodziła artystów owacjami na stojąco.

To pierwszy taki koncert w historii Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej, ale po jego entuzjastycznym przyjęciu mamy nadzieję, że nie ostatni, bowiem muzyka filmowa stanowi ogromne źródło inspiracji i zawsze cieszy się dużą popularnością wśród odbiorców, zaś koncert ,,Tak jak w kinie" okazał się prawdziwą muzyczną ucztą dla wielbicieli muzyki m.in. Ennio Morricone , Vangelisa, Hansa Zimmera, Jerzego Matuszkiewicza, Włodzimierza Korcza czy Andrzeja Kurylewicza.