Pierwsza rocznica nadania imienia Marii Kownackiej w Przedszkolu w Węglowicach

To już rok od kiedy Przedszkole w Węglowicach otrzymało imię Marii Kownackiej. Placówka, z okazji pierwszej rocznicy zorganizowała wyjątkową uroczystość, podczas której odsłonięta została tablica z logo Przedszkola.

W uroczystych obchodach udział wziął Wójt Gminy Wręczyca Wielka Tomasz Osiński, Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Mateusz Wąsiński, Dyrektorki przedszkolnych placówek z naszej gminy, pracownicy przedszkola, rodzice oraz dzieci.

Uroczystości rozpoczęły się przywitaniem gości przez Dyrektor Przedszkola Justynę Wilk, która podziękowała przybyłym gościom oraz dzieciom za udział w tym wydarzeniu. Dyrektor wręczyła podziękowania wszystkim, którzy sprawiają by przedszkole funkcjonowało na jak najwyższym poziomie. Gościom zostały wręczone także pamiątkowe odznaki. Podczas uroczystości głos zabrał Wójt Tomasz Osiński, który podziękował wszystkim zaangażowanym w rozwój przedszkola, wręczył kwiaty Dyrektor Justynie Wilk oraz przekazał upominki w postaci zabawek dla najmłodszych.

Uroczystego odsłonięcia logo znajdującego się na ścianie przedszkola dokonali: Wójt Gminy Tomasz Osiński, Dyrektor Przedszkola Justyna Wilk, Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Mateusz Wąsiński, oraz Olga Florjańska pomysłodawczyni logo Przedszkola.

Następnie przed publicznością zaprezentowali się najmłodsi, którzy nawiązali do twórczości patronki ich przedszkola. Na zakończenie dyrektor przedszkola podziękowała za udział w uroczystości wszystkim obecnym.