Życzenia z okazji Dnia Strażaka

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej...

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja. Tego dnia Polacy eksponują flagi państwowe na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w...

Wsparcie z ZUS w ramach tarczy...

Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o zwolnienie ze składek w ramach Tarczy 9.0. Nowe przepisy wprowadzają też zmiany odnośnie do świadczenia postojowego.

Projekty unijne PO WER

Wójt Gminy Wręczyca Wielka Tomasz Osiński przekazuje informację o dostępnych projektach unijnych oferujących wsparcie dla osób młodych, które chcą poprawić swoją sytuację na rynku pracy.

„Pieniądze szczęścia nie dają, ale...”

19 kwietnia 2021 roku w Szkoła Podstawowa im. Stanisława Ligonia w Truskolasach odbyła się debata pod hasłem „Pieniądze szczęścia nie dają, ale...” w ramach programu „Złote Szkoły NBP”, realizowanego...

STOP WYPALANIU TRAW

Wiosna to okres, w którym gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Związane jest to z wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań...

Od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.