WRĘCZYCKA ORKIESTRA Z KAMILEM BEDNARKIEM PORWAŁA PUBLICZNOŚĆ

Niedzielny koncert z okazji jubileuszu 25 - lecia Dziecięco - Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wręczycy Wielkiej przyciągnął tłumy. Na scenie wraz z orkiestrą wystąpił Kamil Bednarek.

Uroczyste obchody jubileuszu orkiestry rozpoczęły się w niedzielne popołudnie przemarszem orkiestr na stadion KS Sokół we Wręczycy Wielkiej. Na stadionie swoje umiejętności oprócz orkiestry z Wręczycy Wielkiej zaprezentowały zaprzyjaźnione orkiestry z Mykanowa, Konopisk i Dąbrowy Zielonej. Podczas oficjalnej części zostały wręczone statuetki oraz podziękowania dla zasłużonych działaczy oraz członków orkiestry i mażoretek.

Wręczycka orkiestra pod batutą Bartłomieja Pięty na początku zagrała swój repertuar obejmujący utwory z muzyki klasycznej i rozrywkowej, by później wykonać największe hity Kamila Bednarka.

- Ogromne brawa należą się młodym wykonawcom z orkiestry, którzy jak zawsze zagrali na najwyższym poziomie artystycznym. Cieszę się, że nasza orkiestra wciąż rozwija się i potrafi zaskoczyć nowymi utworami. Koncert z okazji jubileuszu to czas świętowania i podziękowań. Z tego miejsca dziękuję młodym muzykom za nieustającą pracę i piękne wykonywanie utworów. Podziękowania należą się również mażoretkom, które zawsze nieodłącznie towarzyszą naszej orkiestrze. Dziękuję Dyrekcji i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury za przygotowanie tego wydarzenia – mówi Wójt Gminy Tomasz Osiński – Poziom i kunszt dziecięcej orkiestry jak zawsze cieszy się ogromną sympatią i uznaniem słuchaczy, o czym świadczy tak licznie zebrana dziś widownia. Cały koncert, cytując Kamila Bednarka to: „COŚ PIĘKNEGO” – dodaje Wójt.

Dziecięco - Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wręczycy Wielkiej powstała w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej w 1998 roku. Od początku prowadzona jest przez Bartłomieja Piętę – muzyka, nauczyciela gry na instrumentach dętych, kapelmistrza. Jego doświadczenie zaowocowało tym, że przez te wszystkie lata przewinęło się wiele młodych, zdolnych muzyków. Orkiestra z Wręczycy Wielkiej regularnie uczestniczy w konkursach i festiwalach orkiestr, zdobywając najwyższe tytuły. W 2000 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury powstała grupa mażoretek, która towarzyszy orkiestrze.